W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024

PERFOMETRREKLAMA

20 lat Okręgu PZF w Częstochowie

Dwudziestolecie Okręgu PZF w Częstochowie stało się okazją do zorganizowania Wernisażu w salach Klubu "Politechnik" - gdzie w dniu 7 maja br. stosowany był na stoisku pocztowym datownik okolicznościowy upamiętniający 20 lat Okręgu PZF, zaś w dniu 8 maja br. datownik akcentujący powstanie Klubu "Czenstochoviana".

Po raz pierwszy w kraju prezentowano barwne kopie eksponatów:
filatelistycznych Kolegów - M.Brońca, J.B.Mazika, W.Połcika, A.Kurczyńskiego, J.M.Nowaka
filumenistycznego - Kol. S.Łebka
fonokartystycznego - Kol. W.Babczyńskiego i St.Klekowskiego.

Rocznica działalności zbiegła się również z otrzymaniem nowego lokalu na siedzibę Zarządu Okręgu PZF dzięki przychylności Rady Miasta dla tutejszego środowiska.

Rok 2002 to również 30 lecie działalności Koła nr 17 w Lublińcu, które dzięki sponsorowi Energoserwis S.A. wydało kartę beznominałową w nakładzie 1000 szt.

Rocznicowe uroczystości dwudziestolecia uświetnili swą obecnością:
Dyrektor RUP w Częstochowie - Pan Józef Błaszczeć
V-ce Prezes ZF PZF - Kol. Jan Olejnik (częstochowianin)
Członek Polskiej Akademii Filatelistyki - Prof. Janusz Sztumski
Prezes Rady Klubu "Czenstochoviana" - Kol. Bogusław Barczyk
obecni byli Członkowie Zarządu Okręgu na czele z Prezesem Kol. Jerzym Maciejem Nowakiem, Przewodniczący Kół PZF w Okręgu oraz uczestnicy spotkania wymiennego.

W/w wręczyli dla 8 wystawców w tym dla Kol. J.B.Mazika za eksponat "Poczty w regionie Częstochowskim 1815-1959", oraz dla 33 zasłużonych działaczy na czele z 83 letnim Kol. Sewerynem Łebkiem - piękne dyplomy uznania.

Lokalna prasa, radio i telewizja kablowa - była z nami w czasie trwania Wernisażu od 7 do 15 maja zaś od 16 maja do 4 czerwca br. ekspozycję przeniesiono do Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie, gdzie wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród młodzieży.

Pomimo spadku masowości w filatelistyce daje się aktualnie zaobserwować bardziej specjalistyczne zaangażowanie zbieractwa tematycznego o określonych walorach, celach poznawczych, a nawet poszukiwań z lat poprzednich, które można już zaliczyć do "historycznych" jako niepowtarzalnych ale zaistniałych, udokumentowanych, wyciąganych na światło dzienne dzięki zarówno zamiłowaniom do poszukiwań, odnajdywanie nowych dokumentów i materiałów wykorzystywanych do budowania ciekawych, zindywidualizowanych zbiorów z zakresu filatelistyki tematycznej, a także opracowań z zakresu literatury często odkrywczych, uratowanych niejednokrotnie przed zniszczeniem i zapomnieniem.

Do licznych klubów zainteresowań filatelistycznych w roku bieżącym dołączył nowy klub - "Czenstochoviana" powołany przy Zarządzie Okręgu PZF w Częstochowie 16 kwietnia br. mający na celu skupienie zbieraczy walorów filatelistycznych, filumenistycznych i fonokartystycznych o tematyce związanej z samą Częstochową jak również regionem, jest to również miejsce tak znane jak "Szlak Orlich Gniazd" czy Jura Krakowsko - Częstochowska z walorami krajobrazowymi, architektonicznymi, przyrodniczymi lub osobami związanymi z tym regionem. Należy nadmienić, że akces do Klubu zgłosiło 16 osób, w tym osoby stale mieszkające za granicą lub poza Częstochową. Prezesem Rady Klubu został wybrany Kol. Bogusław Barczyk.

źródło: Polski Związek Filatelistów, Zarząd Okręgu Częstochowskiego

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij