W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

20 lat Okręgu PZF w Częstochowie

Dwudziestolecie Okręgu PZF w Częstochowie stało się okazją do zorganizowania Wernisażu w salach Klubu "Politechnik" - gdzie w dniu 7 maja br. stosowany był na stoisku pocztowym datownik okolicznościowy upamiętniający 20 lat Okręgu PZF, zaś w dniu 8 maja br. datownik akcentujący powstanie Klubu "Czenstochoviana".

Po raz pierwszy w kraju prezentowano barwne kopie eksponatów:
filatelistycznych Kolegów - M.Brońca, J.B.Mazika, W.Połcika, A.Kurczyńskiego, J.M.Nowaka
filumenistycznego - Kol. S.Łebka
fonokartystycznego - Kol. W.Babczyńskiego i St.Klekowskiego.

Rocznica działalności zbiegła się również z otrzymaniem nowego lokalu na siedzibę Zarządu Okręgu PZF dzięki przychylności Rady Miasta dla tutejszego środowiska.

Rok 2002 to również 30 lecie działalności Koła nr 17 w Lublińcu, które dzięki sponsorowi Energoserwis S.A. wydało kartę beznominałową w nakładzie 1000 szt.

Rocznicowe uroczystości dwudziestolecia uświetnili swą obecnością:
Dyrektor RUP w Częstochowie - Pan Józef Błaszczeć
V-ce Prezes ZF PZF - Kol. Jan Olejnik (częstochowianin)
Członek Polskiej Akademii Filatelistyki - Prof. Janusz Sztumski
Prezes Rady Klubu "Czenstochoviana" - Kol. Bogusław Barczyk
obecni byli Członkowie Zarządu Okręgu na czele z Prezesem Kol. Jerzym Maciejem Nowakiem, Przewodniczący Kół PZF w Okręgu oraz uczestnicy spotkania wymiennego.

W/w wręczyli dla 8 wystawców w tym dla Kol. J.B.Mazika za eksponat "Poczty w regionie Częstochowskim 1815-1959", oraz dla 33 zasłużonych działaczy na czele z 83 letnim Kol. Sewerynem Łebkiem - piękne dyplomy uznania.

Lokalna prasa, radio i telewizja kablowa - była z nami w czasie trwania Wernisażu od 7 do 15 maja zaś od 16 maja do 4 czerwca br. ekspozycję przeniesiono do Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie, gdzie wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród młodzieży.

Pomimo spadku masowości w filatelistyce daje się aktualnie zaobserwować bardziej specjalistyczne zaangażowanie zbieractwa tematycznego o określonych walorach, celach poznawczych, a nawet poszukiwań z lat poprzednich, które można już zaliczyć do "historycznych" jako niepowtarzalnych ale zaistniałych, udokumentowanych, wyciąganych na światło dzienne dzięki zarówno zamiłowaniom do poszukiwań, odnajdywanie nowych dokumentów i materiałów wykorzystywanych do budowania ciekawych, zindywidualizowanych zbiorów z zakresu filatelistyki tematycznej, a także opracowań z zakresu literatury często odkrywczych, uratowanych niejednokrotnie przed zniszczeniem i zapomnieniem.

Do licznych klubów zainteresowań filatelistycznych w roku bieżącym dołączył nowy klub - "Czenstochoviana" powołany przy Zarządzie Okręgu PZF w Częstochowie 16 kwietnia br. mający na celu skupienie zbieraczy walorów filatelistycznych, filumenistycznych i fonokartystycznych o tematyce związanej z samą Częstochową jak również regionem, jest to również miejsce tak znane jak "Szlak Orlich Gniazd" czy Jura Krakowsko - Częstochowska z walorami krajobrazowymi, architektonicznymi, przyrodniczymi lub osobami związanymi z tym regionem. Należy nadmienić, że akces do Klubu zgłosiło 16 osób, w tym osoby stale mieszkające za granicą lub poza Częstochową. Prezesem Rady Klubu został wybrany Kol. Bogusław Barczyk.

źródło: Polski Związek Filatelistów, Zarząd Okręgu Częstochowskiego

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij