W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegld Filatelistyczny
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

Pamięci Czesława Niemena

2004.08.18. 15:48

Szanowni Państwo,
prezentowany znaczek pocztowy poświęcony jest niedawno zmarłemu, wybitnemu artyście i niezwykłemu człowiekowi - Czesławowi Niemenowi.

Ten nieustająco poszukujący dróg rozwoju artysta i wielka indywidualność, odszedł 17 stycznia 2004 r. Zapisał się w historii polskiej kultury jako wybitny wokalista, instrumentalista i kompozytor, a także poeta, felietonista i malarz. W naszej pamięci na zawsze pozostaną takie utwory jak: "Dziwny jest ten świat", "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Pod papugami", "Wiem, że nie wrócisz", "Nim przyjdzie wiosna", "Bema pamięci żałobny rapsod"... W swoich utworach Czesław Niemen niejednokrotnie odwoływał się do tekstów poetów romantycznych: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka i Kazimierza Przerwy - Tetmajera.

Artysta urodził się 16 lutego 1939 r. w Starych Wsiliszkach, na terenie dzisiejszej Białorusi, jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Do Polski przyjechał w wieku 19 lat wraz z rodziną. Zadebiutował na początku lat 60., występował z zespołami Niebiesko - Czarni i Akwarele. Prawdziwym przełomem było jednak wykonanie przez niego w roku 1967 na festiwalu w Opolu, protest - songu "Dziwny jest ten świat".

Przez wiele lat Czesław Niemen zajmował pierwsze miejsca w plebiscytach na najlepszego wokalistę w kraju. Zawsze był artystą niezależnym, odrębnym. Stworzył własny, rozpoznawalny styl.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Mam nadzieję, że przygotowany przez Pocztę Polską znaczek pocztowy spełni oczekiwania wielbicieli talentu Czesława Niemena.

Z poważaniem
Dyrektor Generalny
Poczty Polskiej
Tadeusz Bartkowiak

Podstawowe dane emisji:

autor projektu:Jacek Konarzewski
ilość znaczków:1
wartość:1,25 zł
nakład:500.000 sztuk
technika druku:offset
format znaczka:43 x 31,25 mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 znaczków
data obiegu:30 sierpnia 2004 r.,

źródło: Poczta Polska

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij przycisk OK

Więcej informacji >

Sonda

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z filatelistyką?

Wyniki sondy >

KZP.pl na Facebooku

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2019
Cp
2019
Do
2019
Er
2019
Ps
2019
Zn
2020

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij