W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Pamięci Czesława Niemena

2004.08.18. 15:48

Szanowni Państwo,
prezentowany znaczek pocztowy poświęcony jest niedawno zmarłemu, wybitnemu artyście i niezwykłemu człowiekowi - Czesławowi Niemenowi.

Ten nieustająco poszukujący dróg rozwoju artysta i wielka indywidualność, odszedł 17 stycznia 2004 r. Zapisał się w historii polskiej kultury jako wybitny wokalista, instrumentalista i kompozytor, a także poeta, felietonista i malarz. W naszej pamięci na zawsze pozostaną takie utwory jak: "Dziwny jest ten świat", "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Pod papugami", "Wiem, że nie wrócisz", "Nim przyjdzie wiosna", "Bema pamięci żałobny rapsod"... W swoich utworach Czesław Niemen niejednokrotnie odwoływał się do tekstów poetów romantycznych: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka i Kazimierza Przerwy - Tetmajera.

Artysta urodził się 16 lutego 1939 r. w Starych Wsiliszkach, na terenie dzisiejszej Białorusi, jako Czesław Juliusz Wydrzycki. Do Polski przyjechał w wieku 19 lat wraz z rodziną. Zadebiutował na początku lat 60., występował z zespołami Niebiesko - Czarni i Akwarele. Prawdziwym przełomem było jednak wykonanie przez niego w roku 1967 na festiwalu w Opolu, protest - songu "Dziwny jest ten świat".

Przez wiele lat Czesław Niemen zajmował pierwsze miejsca w plebiscytach na najlepszego wokalistę w kraju. Zawsze był artystą niezależnym, odrębnym. Stworzył własny, rozpoznawalny styl.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Mam nadzieję, że przygotowany przez Pocztę Polską znaczek pocztowy spełni oczekiwania wielbicieli talentu Czesława Niemena.

Z poważaniem
Dyrektor Generalny
Poczty Polskiej
Tadeusz Bartkowiak

Podstawowe dane emisji:

autor projektu:Jacek Konarzewski
ilość znaczków:1
wartość:1,25 zł
nakład:500.000 sztuk
technika druku:offset
format znaczka:43 x 31,25 mm
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 znaczków
data obiegu:30 sierpnia 2004 r.,

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij