W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Fischer - Przegl¹d Filatelistyczny
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Pocztowe to i owo - wakacyjne warsztaty rodzinne w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

2018.07.02. 23:57

Wakacje w Muzeum? Dlaczego nie! Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wspólnie z Poczta Polska S. A. zaprasza na wakacyjny cykl spotkań i warsztatów "Pocztowe TO i OWO - Poczta wczoraj i dziś!".

4 lipca 2018 godz. 11:00 "KlaserOWE skarby" Znaczkowa historia w zarysie. Nie tylko dowiemy się jaka była historia znaczka pocztowego i co ma on wspólnego z królową angielską, ale przede wszystkim obejrzymy jego najciekawsze przykłady, stanowiące prawdziwe filatelistyczne skarb naszego muzeum. Staną się one dla nas inspiracją do stworzenia własnego, wyjątkowego znaczka pocztowego.

11 lipca 2018 r. godz. 10:30"PostcrossingOWE dookoła świata" Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z historią kartki pocztowej. Nie tylko zabawimy się w prawdziwych projektantów kart pocztowych i nauczymy się ich oprawnego adresowania, lecz także dowiemy się jak wyglądała tradycja wysyłania kartek pocztowych i włączymy się w międzynarodową akcję postcrossingową, podczas zlotu, który odbędzie się 11 lipca w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

18 lipca 2018 r., 11:00 "PapierOWO odlotOWO" Wysyłali je królowie, myśliciele i kochankowie, a my czytamy je dziś z zapartym tchem. Jak wyglądała tradycja pisania listów? Czy łatwiej było posługiwać się gęsim piórem czy może maszyną do pisania? Spróbujemy swoich sił w kaligrafii, obejrzymy różne narzędzia do pisania, a na koniec każdy z uczestników własnoręcznie wykona swoją wyjątkową kartkę papieru czerpanego.

Sobotnie Warsztaty Rodzinne 21 lipca 2018 godz. 11:00 COŚ Z NICZEGO - BAJKOWY POKAZ EKO MODY Bajki Walta Disneya to świat bajkowych postaci księżniczek, czarownic i odważnych rycerzy, walczących ze smokami i potworami. Marzysz by stać się jedną z nich? Zabierz ze sobą stare, niepotrzebne gazety i przyjdź na sobotnie warsztaty rodzinne! Weźmiesz udział w bajkowym quizie ze skarbami oraz zaprojektujesz ekologiczne zbroje rycerskie oraz suknie balowe.

23 lipca 2018 r., 11:00 "ListOWO - ButelkOWy zawrót głowy" W jaki sposób przekazywano sobie wiadomości od starożytności aż po czasy współczesne? Kto zajmował się doręczaniem listów w dawnych czasach? Cym była poczta pneumatyczna i jakie zwierzęta były używane do przenoszenia pocztowych przesyłek na innych kontynentach. Udaj się z nami w wyjątkową historia poczty w różnych krajach na świecie.

1 sierpnia 2018 r., 11:00 "TO my - Walcząca Warszawa" Powstańcza Poczta Harcerska Kim byli bohaterowie walczącej Warszawy? Jak wyglądało ich codzienne życie w powstańczej stolicy? Spotkamy się z historią powstańczej Warszawy opowiedzianej z perspektywy warszawiaków- autorów listów prezentowanych w Muzeum. Ich bohaterstwo i poświecenie wspólnie uczcimy podczas przemarszu harcerskiej poczty specjalnej współorganizowanej wspólnie z Pocztą Polską w tym, wyjątkowym, dniu.

8 sierpnia 2018 r., 11:00 "TO tu TO tam Tam Tam" Najważniejsze odkrycia. Wielkie nazwiska i niezwykle burzliwe historie powstania przełomowych wynalazków telekomunikacyjnych, takich jak telegraf, telefon czy dalekopis. Przybliżymy ponad dwutysięczną historię telekomunikacji. Będzie zabawnie, naukowo i bardzo kreatywnie. Nie tylko nauczymy się obsługiwać aparat Morsea' ale również zabawimy się w prawdziwych naukowców i sami zbudujemy pocztę pneumatyczną.

Sobotnie Warsztaty Rodzinne 18 sierpnia 2018 godz. 11:00 MUZEALNA KSIĘGA DŻUNGLI Dzikie zwierzęta, tropikalne rośliny i kolorowe ptaki. Przenieś się wspólnie z nami na brzeg jednej z egzotycznych, bajkowych wysp. Odkryjemy cudowny świat dzikich zwierząt! Dowiemy się, które z nich są pod ochroną i jak możemy je uratować. Przygotujemy zwierzęce maski i wspólnie wymyślimy ekologiczne przedstawienie, w którym nasi zwierzęcy bohaterowie odegrają główne role

22 sierpnia 2018 r. 11:00 "Stuk - Puk" TO dyliżans w ruch" Stukot kół, dźwięk trąbki, uderzenia stempli oraz zgiełk tłoczących się na peronie ludzi. To tylko nieliczne z najbardziej charakterystycznych dźwięków jakie towarzyszyły XIX- wiecznym dworcom pocztowym. Jak wyglądały i w jaki sposób funkcjonowały? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w dźwiękach, zabytkowych przedmiotach i grafikach, które pomogą nam stworzyć wyjątkową makietę dworca pocztowego.

29 sierpnia 2018 r, 11:00 "Filatelistyka TO moje hobby" Podczas ostatniego wakacyjnego spotkania wspólnie przyjrzymy się warsztatowi filatelistycznemu. Dowiemy się do czego służy klaser, pinceta, lupa czy ząbkomierz. Nauczymy się porządkowania znaczków w albumie oraz poznamy różne sposoby pozyskiwania cennych walorów filatelistycznych do swoich kolekcji. Przewodnikiem po naszych filatelistycznych warsztatach będzie jeden z kolekcjonerów znaczków pocztowych.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 713436765

Organizatorzy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu i Poczta Polska S.A. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ul. Z. Krasińskiego 1 50-954 Wrocław Tel. 713436765







Joanna Kwaśna

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij