W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

Polska w Unii Europejskiej

2003.02.12. 11:35

Unia Europejska jest niezwykłym osiągnięciem. To wynik procesu dobrowolnej integracji politycznej i gospodarczej pomiędzy państwami Europy.

Za swego rodzaju prazjednoczenie Europy niektórzy uważają starożytne Cesarstwo Rzymskie, a w średniowieczu imperium Karola Wielkiego. Inaczej jednak niż dzisiejsza Unia, nie były to wspólnoty wolnych państw i narodów, lecz imperia tworzone drogą podbojów.

Doświadczenia II wojny światowej sprawiły, iż zaczęto poszukiwać nowych form współpracy międzynarodowej, które zapewniłyby pokój i bezpieczeństwo na kontynencie europejskim. Jednym z propagatorów zjednoczenia Europy był Winston Churchill, który w słynnej deklaracji wygłoszonej 19 września 1946 r. na Uniwersytecie w Zurychu postulował utworzenie - Stanów Zjednoczonych Europy.

Polskie aspiracje do członkostwa w Unii Europejskiej w sposób naturalny wypływają z naszej historii i tożsamości. Chociaż werdykt historii sprawił, że nie mogliśmy wraz z innymi narodami na równych prawach, kształtować współczesnej Europy, to jednak dzięki poetom i uczonym, artystom i myślicielom zawsze byliśmy częścią europejskiego domu.

Prezentowane Państwu znaczki pocztowe są swego rodzaju dokumentacją ważnych etapów, wyznaczających polską drogę do Unii Europejskiej, oraz zapowiedzią czekających nas w bieżącym roku wydarzeń:

W dniach wprowadzenia znaczków do obiegu będą w sprzedaży koperty Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzone datownikami okolicznościowymi, stosowanymi w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Podstawowe dane emisji:

ilość znaczków:3
nominał:po 1,20zł
technika druku:rotograwiura
papier:fluorescencyjny
arkusze sprzedażne:po 50 szt.
format znaczków:39,5x31,25mm
nakłady poszczeg. znaczków:pierwszy: 3.800.000
drugi: 3.850.000
trzeci: 3.830.000
projektant:Maciej Buszewicz
daty obiegu poszczeg. znaczków:pierwszy: 2003.02.18.
drugi: 2003.04.16.
trzeci: 2003.05.26.*

* - data może ulec zmianie

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij