W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Kanał RSS Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne

Wyszukiwarka

10-lecie Państwowej Straży Pożarnej

2002.04.11. 15:18

W dniu 4 maja br. Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy, z okazji jubileuszu 10-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Historia polskiego pożarnictwa sięga swymi korzeniami czasów bardzo odległych. Pierwsze przepisy przeciwpożarowe ukazały się w Krakowie w 1347 r. Wydane zostały w postaci uchwał rad miejskich, które nazwano "porządkami oniowymi".

Na przestrzeni stuleci zawodowe i ochotnicze służby straży pożarnej nie tylko skutecznie walczyły z klęską pożarów, ale spełniały także różnorodne funkcje w życiu polskiego społeczeństwa. Uczestniczyły w ważnych momentach dziejowych, włączając się czynnie w nurt niepodległościowych wydarzeń.

Państwowa Straż Pożarna jako formacja powstała 1 lipca 1992 r. i kontynuuje wielowiekowe tradycje. Wyposażona w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, przeznaczona jest do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Zapewnia, że zdolna jest sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym, stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Podstawowe dane emisji:

ilość znaczków:1
nominał:1,10zł
technika druku:offset
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 szt.
format znaczków:39,5 x 31,25mm
nakład:400 tys. sztuk
projektant:Agnieszka Sobczyńska
data obiegu:4.05.2002r.

źródło: Poczta Polska

Nowe znaczki i całostki

Reklama

Zaprzyjaźnione strony

Biuletyn filatelistyczny

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje filatelistyczne, wpisz poniżej swój adres e-mail, kliknij przycisk OK i potwierdź na następnej stronie

Więcej informacji >

Najnowsze roczniki w katalogu

Zn
2020
Cp
2020
Do
2020
Er
2020
Ps
2020
Zn
2021
Cp
2021
Do
2021
Er
2021
Ps
2021
Zn
2022
Cp
2022

KZP.pl na Facebooku

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij