W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
kzp
Nowy miesięcznik
filatelistyczny
już dostępny!
Biuletyn Filatelistyczny Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Wyszukiwarka

Menu główne strony

Katalogi Wiadomości Informator Kalendarz Sklepy Linki Kontakt Biuletyn Kanał RSS Profil KZP na Twitterze Profil KZP na Facebooku

Katalogi

Znaczki FDC Całostki - kartki Całostki - koperty Całostki inne Datowniki okolicznościowe Erki okolicznościowe Poczty specjalne
Reklama
Nowe znaczki i całostki
Zaprzyjaźnione strony
Najnowsze roczniki
Zn
2023
Cp
2023
Do
2023
Er
2023
Ps
2023

Zn
2024
Cp
2024
Do
2024
Ps
2024
Zn
2025

PERFOMETRREKLAMA

10-lecie Państwowej Straży Pożarnej

2002.04.11. 15:18

W dniu 4 maja br. Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy, z okazji jubileuszu 10-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Historia polskiego pożarnictwa sięga swymi korzeniami czasów bardzo odległych. Pierwsze przepisy przeciwpożarowe ukazały się w Krakowie w 1347 r. Wydane zostały w postaci uchwał rad miejskich, które nazwano "porządkami oniowymi".

Na przestrzeni stuleci zawodowe i ochotnicze służby straży pożarnej nie tylko skutecznie walczyły z klęską pożarów, ale spełniały także różnorodne funkcje w życiu polskiego społeczeństwa. Uczestniczyły w ważnych momentach dziejowych, włączając się czynnie w nurt niepodległościowych wydarzeń.

Państwowa Straż Pożarna jako formacja powstała 1 lipca 1992 r. i kontynuuje wielowiekowe tradycje. Wyposażona w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, przeznaczona jest do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Zapewnia, że zdolna jest sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja.

W dniu wprowadzenia znaczka do obiegu będzie w sprzedaży koperta Pierwszego Dnia Obiegu FDC, opatrzona datownikiem okolicznościowym, stosowanym w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

Podstawowe dane emisji:

ilość znaczków:1
nominał:1,10zł
technika druku:offset
papier:fluorescencyjny
arkusz sprzedażny:20 szt.
format znaczków:39,5 x 31,25mm
nakład:400 tys. sztuk
projektant:Agnieszka Sobczyńska
data obiegu:4.05.2002r.

źródło: Poczta Polska

Informacje

Opracowanie strony, szata graficzna, kod HTML, skrypty PHP i JavaScript, style CSS: Marek Jedziniak.

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów z tej strony możliwe tylko za zgodą autora serwisu.

Wydrukowano z serwisu k@talog znaków pocztowych www.kzp.pl
zamknij