KATALOGI OFFLINE
Poczta Polska
Katalogi Wiadomości Informator Ogłoszenia Kalendarz Sklepy Linki Kontakt
ZnaczkiCałostki - kartyCałostki - kopertyCałostki inneDatowniki okolicznościoweErki okolicznościowePoczty specjalne
W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz możliwości personalizacji serwisu, strona www.kzp.pl oraz zawarte w niej elementy innych dostawców (np. google, facebook, reklamodawcy) wykorzystują pliki cookies, które są zapisywane na urządzeniu użytkownika. Użytkownik, który nie życzy sobie, aby pliki te były u niego zapisywane, może zmienić odpowiednie opcje swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji... Wyłącz ten komunikat
 

Filatelistyczne FAQ, czyli często zadawane pytania

Ceny znaczków

Jak mogę sprawdzić wartość posiadanych znaczków?
Wartość znaczków z ostatnich kilkudziesięciu lat można oszacować samemu, posługując się cennikami zawartymi w katalogach znaczków. Najpopularniejszymi katalogami są: dla znaczków polskich katalog Fischer, dla zagranicznych - Michel. Należy jedynie pamiętać o tym, że (zwłaszcza w przypadku sprzedaży) na rynku osiąga się tylko pewną część ceny katalogowej.
W przypadku starszych znaczków, ze względu na występujące odmiany, warianty itp., najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy filatelistycznej, sklepu filatelistycznego lub na giełdę filatelistyczną. Należy pamiętać o tym, że na wartość starszych znaczków istotny wpływ może mieć stan zachowania.
Innym, choć nieco ryzykownym sposobem jest wystawienie znaczków na aukcji internetowej z niską ceną wywoławczą (np. 1zł) - cenę wtedy ustalą licytujący.
Dlaczego polskie znaczki z lat 80-tych i 90-tych są tak mało warte?
Powody są dwa - znaczki te były wydawane w bardzo wysokich nakładach, nierzadko ponad 10 milionów egzemplarzy. Drugim powodem jest mała atrakcyjność polskich znaczków.
Jaki jest najdroższy polski znaczek?
Najdroższym polskim znaczkiem jest znaczek dopłaty o nominale 10 koron z wydania krakowskiego z 1919r. w wersji z czarnym nadrukiem "Poczta Polska". Wyprodukowano go zaledwie 15 egzemplarzy, stąd jego cena jest ogromna - katalog Fischera wycenia kasowany na 100000zł (sto tysięcy złotych). W praktyce ceny takich znaczków są każdorazowo ustalane przy sprzedaży na aukcjach filatelistycznych.

Najnowsza wiadomość

2016.06.28. 16:52

Wznowienie stosowania datownika z tetrapodem

4368 Więcej >

Strony katalogowe

Znaczki:2014 r., 2013 r., 2012 r.
Karty pocztowe:2014 r., 2013 r., 2012 r.
Koperty pocztowe, inne całostki
Datowniki okolicznościowe:2014 r., 2013 r., 2012 r.
Erki okolicznościowe:2014 r., 2013 r., 2012 r.
Poczty specjalne:2014 r., 2013 r., 2012 r.

Opcje

Drukuj ten artykuł


 
zamknij